TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 8.747.348
AKTİF VAKA: 473.071
ÖLÜM: 76.404
İYİLEŞME: 8.274.277

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Siyaset 10 Eylül 2021

50 puanlık torpil

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun paylaştığı belgede, taban puan 455 olmasına rağmen bir öğrencinin 405 puanla hazırlık sınıfına yerleştirildiği anlaşıldı…

İstanbul’da bir öğrencinin puanı, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin taban puanından 50 puan daha düşük olmasına rağmen torpille okula kaydedildiği ortaya çıktı. Olayın yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer döneminin ilk krizi olduğu da aktarıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun paylaştığı belgede, taban puan 455 olmasına rağmen bir öğrencinin 405 puanla hazırlık sınıfına yerleştirildiği anlaşıldı.

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen şikayet dilekçesinde, “LGS sonucu ile hak ederek Kadıköy Anadolu Lisesi’ne yerleşen öğrencilerin aldığı puan ile bu öğrencinin puanı arasında 50 puan gibi çok büyük fark vardır. Bu öğrencinin 50 puan farka rağmen komisyon kararı ile Kadıköy Anadolu Lisesi’ne yerleştirilmesi demek, sıralamada önde olan binlerce öğrencinin aldığı sınav puanını hiçe saymaktır” ifadeleri kullanıldı.

Kaftancıoğlu ise attığı tweette, “Eğitimde torpilin geldiği nokta. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verilmiş dilekçe. Konunun her türlü takipçisi olacak ve torpili olanın değil hakkı olanın okula gidebilmesini sağlayacağız!” tepkisini dile getirdi.